رشد ۲۴۸ درصدی سود بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۵ توانست ۱۷درصد ، معادل ۵۸ ریال از سود پیش بینی شده سال ۹۵ را محقق کند. این در حالی است که سود عملیاتی بیمه پاسارگاد با رشد ۲۴۸ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال قبل مواجه شده و از رقم ۲۳۲.۰۳۳ میلیون ریال به رقم ۸۰۸.۶۰۳ میلیون ریال رسید.

بر اساس این گزارش ، بیمه پاسارگاد در این دوره توانست ۲.۱۱۰.۶۴۲ میلیون ریال بیمه نامه به مشتریان خود بفروشد که نسبت به دوره سه ماه سال قبل ۲۸ درصد رشد را تجربه کرد. و از این محل ۱.۵۴۴.۸۰۳ میلیون ریال عایدی نصیب این شرکت بیمه‌گری شده است. از این حق بیمه صادره مبلغ ۲۷۱.۶۲۷ میلیون ریال برای ذخیره حق بیمه در نظر گرفته شده است. بیمه پاسارگاد در مجموع در این دوره مبلغ ۷۴۳.۱۴۶میلیون ریال برای ذخیره کنار گذاشته تا ریسک بیمه گری را کاهش ندهد.

در سه ماهه ابتدای سال ۹۵ جمع دارایی های بیمه پاسارگاد با رشد ۱۱ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال قبل مواجه شد و نسبت به دارایی پایان دوره سال ۹۴ حدود ۱۱درصد رشد داشته و به مبلغ ۱۷.۶۵۰.۶۶۷ میلی.ن ریال رسید. که بیشترین تاثیر این افزایش از سوی سرمایه گذاری های کوتاه و بلند مدت بیمه پاسارگاد صورت گرفته است .

در دوره مورد بررسی ، بیمه پاسارگاد از همایش تخصصی – کاربری «شفافیت مالی در صنعت بیمه» که از سوی دانشگاه جامع علمی- کاربردی بیمه ایران در تالار بین المللی همایش های دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ ۵ اردیبهشت برگزار شد، تندیس و لوح تقدیر این همایش به بیمه پاسارگاد در مسیر ارتقای علمی در صنعت بیمه اهدا شد. دانشگاه علمی کاربردی بیمه ایران اولین همایش شفافیت مالی در صنعت بیمه را با همکاری شرکتهای بیمه ایران، آسیا، البرز، پاسارگاد، کارآفرین، سامان، دی، نوین، کوثر، ایران معین، سرمد و شرکت ایدههای تجارت هوشمند سیمرغ برگزار کرد.

یکی از اتفاقات این دوره که می توانست در سودآوری بیمه پاسارگاد تاثیر کاهنده داشته باشد اما این اتفاق نیافتاد، پرداخت خسارت به جایگاه سوخت آپادانا در بندر ماهشهر از شعبه اهواز بود. شرکت بیمه گری پاسارگاد در اولین فرصت نسبت به ارزیابی خسارت جایگاه سوخت آپادانا که دچار آتش سوزی شده بود توسط نماینده کد ۲۷۰۵ اقدام کرد.

گفتنی است که جایگاه سوخت آپادانا که پس از طی پنج ماه از صدور بیمه نامه آتش سوزی دچار حریق شد با تلاش های جاویدمنش نماینده کد ۲۷۰۵ و بررسی های کارشناسی شعبه اهواز در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ارزیابی خسارت این جایگاه اقدام شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *