بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر چیست؟

بیمه نیاز امروز ، پشتوانه فردا

نگاهی کوتاه به بیمه عمر


بیمه عمر
what_is_life_insurance_number1 یکی از پرطرفدار ترین انوع بیمه در دنیا می باشد که اکثر مردم کشورهای توسعه یافته و یا درحال توسعه از انواع آن استفاده کرده و از مزایای آن بهرمند می‌شوند.
در واقع هدف اساسی بیمه های عمر ایجاد و جمع آوری ذخایر مالی و سرمایه گذاری آنها و کسب سود حاصله از سرمایه گذاری و نهایتاً ایفای تعهدات شرکت بیمه در قبال استفاده کنندگان می باشد.

در بیمه عمر افراد با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماه، شش ماه و یا سالانه تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه در آینده برای خود، از امکانات پوشش های بیمه عمر نیز برخوردار خواهند شد.

قدمت بیمه عمر در ایران به زمان پادشاهی هخامنشیان باز می گردد که سربازان بخشی از درآمد خود را به صندوق پادشاهی به صورت منظم پرداخت میکردند تا بعد از فوت یا نقص عضوشان در جنگها، مقرری و غرامتی به خانواده آنها پرداخت گردد.

اولین سند بیمه عمر در دنیا

با گذشت زمان، افزایش جمعیت، توسعه اقتصادی و رشد مبادلات تجاری شکل بیمه ها نیز دارای جنبه حقوقی شد و بر مبنای قراردادهای مشخص قرار گرفت و اولین بیمه نامه عمر، به صورت قرار داد در سال ۱۵۳۸ میلادی و در لندن به ثبت رسیده است.

first_document_in_the_world's_life_insurance

اولین سند بیمه عمرقرن ۱۶ – لندن

 

ضریب نفوذ بیمه عمر در دنیا و ایران
براساس آمار و اطلاعات موجود ضریب نفوذ بیمه های زندگی در دنیا بالای ۷۵% میباشد که این آمار در کشور ما متاسفنه در حدود ۹% است.

متاسفانه عموم مردم در کشور ما  بیمه های عمر را نوعی بیمه نامه می دانند که اگر بیمه شده بر اثر حادثه و یا عوامل طبیعی فوت شود مبلغی را به خانواده وی پرداخت خواهد شد و در زمان حیات بیمه شده، دیگر صندوق و پس اندازی وجود نخواهد داشت.

به همین منظور در این مطلب به توضیح بیشتری از بیمه عمر و انواع آن می پردازیم تا این بار با نگاه متفاوتی دست به انتخاب بزنیم.

طرح های بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد

شركت بيمه پاسارگاد با امتيازاتی گسترده تر و برتر انواع گوناگون اين بيمه را ارائه می نمايد كه مسلما يكی از آنها مفيد به حال شما و قادر به رفع نيازمندی های آینده شما خواهد بود.

بیمه عمر و تامین آتیه

این بیمه از تركیب بیمه های به شرط فوت و بیمه های به شرط حیات تشكیل شده است. در این نوع بیمه، شرکت بیمه تعهد می كند كه اگر در مدت بیمه نامه، بیمه شده فوت كند سرمایه بیمه نامه را به ذینفع تعیین شده در بیمه نامه یا وراث قانونی وی بپردازد و اگر در پایان مدت بیمه نامه، بیمه شده در قید حیات باشد سرمایه بیمه ( صندوق بیمه نامه همرا باسود) به او پرداخت گردد.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت معرفی بیمه عمر و تامین آتیه مراجعه نمایید.

بیمه عمر و بازنشستگی

طرح بیمه عمر و بازنشستگی در راستای ایجاد آرامش خیال امروز و رفاه زمان بازنشستگی اشخاص و نیز تامین پشتوانه مالی بازنشستگان، با ویژگی ها و مزایای ویژه می باشد.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت بیمه عمر و تکمیل بازنشستگی مراجعه نمایید.

بیمه آتیه کودک و نوجوان

این نوع بیمه با طرحی ویژه جزوه پرمخاطب ترین نوع بیمه در بین مردم می باشد، چرا که علاوه بر برخورداری از خصوصیات بیمه ، ماهیت تشکیل سرمایه و پس انداز را نیز دارد. و شما می توانید این سرمایه و پس انداز را برای تامین مواردی از قبیل : تهیه مسکن، هزینه ازدواج، هزینه های تحصیلی و … در آینده مورد استفاده قرار دهید.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت بیمه آتیه کودک و نوجوان مراجعه نمایید.

بیمه عمر همراه با سپرده گذاری

شما در خرید این بیمه نامه می توانید به نمایندگی شرکت بیمه اعلام کنید که هدف تان صرفا سرمایه گذاری است. در این حالت درصد سود، خصوصا سود مشارکت افزایش پیدا می کند.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت بیمه عمر همراه با سپرده گذاری مراجعه نمایید.

بیمه آتیه زنان خانه دار

بیمه آتیه زنان خانه دار در بین این گروه از مخاطبان بسیار پرطرفدار است، چرا که علاوه بر برخورداری از خصوصیات بیمه و استفاده از پوششهای بیمه ایی، ماهیت تشکیل سرمایه و پس انداز را نیز دارد، که این سرمایه و پس انداز می تواند برای تامین مواردی از قبیل: بازنشستگی، مستمری و … مورد استفاده این قشر از جامعه قرار گیرد.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت بیمه آتیه زنان خانه دار مراجعه نمایید.

بیمه عمر و تامین آتیه ازدواج

در این نوع بیمه علاوه بر برخورداری از مزایای پوششهای بیمه ایی، بیمه گذار می تواند از محل صندوق ریاضی بیمه نامه تا سقف ۹۰% وام برای هزینه های ازدواج، تهیه جهیزیه، خرید اثاثیه و لوازم و … دریافت نماید.

برای اطلاع از شرایط این بیمه نامه می توانید به قسمت بیمه عمر و آتیه ازدواج جوانان مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *